Unia Europejska daje nie tylko dotacje, ale i kredyty cz I

W ramach UE mamy także takie środki, które przeznacza się na pożyczki i kredyty, dzięki którym będzie można realizować ważne inwestycje. Takie przedsięwzięcia mogą zmieniać oblicze miast, co widać obecnie po wielu inwestycjach, które realizuje się w naszym kraju.

Unijne dotacje kojarzą się nam ze środkami, które nie będą zwracane. Ale warto zauważyć, że mamy również takie programy, w ramach których dotacja nie będzie bezzwrotna, ale będzie przeznaczana w formie zwrotnego kredytu na specjalnych warunkach. Nowe programy, które są wprowadzane również zakładają możliwość wykorzystywania takich środków.

JEREMIE dla przedsiębiorców

Pierwszy z programów to inicjatywa JEREMIE. W największym skrócie będzie to system pozadotacyjnego wsparcia dla firm małych i średnich, które oczekują jakiegoś wsparcia kredytowego, które umożliwi sprawny rozwój działalności. Od kilku lat taki program działa coraz sprawniej i daje nam wiele możliwości.

We wdrażaniu tego programu istotną rolę ma między innymi BGK, który to będzie pełnił tutaj funkcję Menadżera Funduszu Powierniczego. We wdrażaniu inicjatywy muszą brać udział specjalni finansowi pośrednicy, którzy będą wskazywaniu przez BKG. Program taki jest obecnie mocno rozwijany i podpisywane są pierwsze umowy. Dzięki temu, że pojawia się tego typu wsparcie małe i średnie firmy mogą uzyskiwać znaczącą pomoc. Dzięki niej właśnie na terenie Wielkopolski realizuje się wiele sprawnie funkcjonujących programów.

Obecnie nie ma już wątpliwości, że te przygotowywane programy sprawdziły się świetnie i rzeczywiście przyniosły zadowalające efekty. Średnie zatrudnienie w małych firmach zaczęło rosnąć i tym samym okazało się, że przeznaczone na rozwój pieniądze okazały się sukcesem. Firmy najczęściej wykorzystują te środki jako szansę na poszukiwanie dla siebie nowych rynków zbyt. Oprócz tego niektóre z nich decydują się z tych środków kupować maszyny albo urządzenia, inwestować również w środki transportu, które są związane z realizowaniem przedsięwzięć. Dla wielu firm program staje się szansą, bez której praktycznie nie mogłyby one liczyć na stały rozwój swoje działalności. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw w myśli o skorzystaniu z takiego wsparcia.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria