6 sposobów na poprawienie prostego języka w komunikacji międzynarodowej

Komunikacja odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. To właśnie ona pozwala nam zwracać się do innych o pomoc, wyrażać nasze potrzeby i dzielić się naszą wiedzą z resztą świata. Jest tym, co pomaga firmom odnosić sukcesy!

Niestety, jest wiele rzeczy, które mogą utrudnić komunikację, a brak umiejętności używania prostego języka jest jedną z nich. Może nie jest to oczywiste, ale to właśnie prosty język pozwala innym zrozumieć Ciebie.

Jeśli chciałbyś przenieść swoją międzynarodową komunikację na wyższy poziom, powinieneś czytać dalej! W tym artykule znajdziesz listę wskazówek, które pomogą Ci poprawić swój prosty język. Zapoznaj się z nią i bądź zrozumiany przez wszystkich w pokoju, bez względu na to, gdzie jesteś!

Unikaj wysokiego poziomu słownictwa

Czy wiesz, co to jest słownictwo wysokiego poziomu? W skrócie, odnosi się ono do słów, których ludzie, którzy nie są wykształceni, mogą nie być w stanie zrozumieć. Jeśli nie piszesz pracy doktorskiej, najlepiej unikać go w swojej komunikacji. Dotyczy to każdego rodzaju tekstu, od opisów produktów po tweety.

Słownictwo wysokiego poziomu może być bardzo użyteczne, pozwalając nam wyrażać się w sposób bardzo precyzyjny i dokładny. Jednak odbywa się to kosztem bycia zrozumianym przez większość osób w pomieszczeniu.

Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy rozmawiasz z osobami, dla których angielski nie jest językiem ojczystym. W takim przypadku należy używać słownictwa, które jest bardzo łatwe do zrozumienia i starać się unikać zapożyczeń. Jeśli potrzebujesz kilku pomocnych wskazówek dotyczących tego ostatniego, możesz przeczytać ten blog!

Pozbądź się żargonu

Photo by Andrew George on UnsplashCzy

wiesz, co to jest żargon? W skrócie, żargon składa się z elementów słownictwa, które tylko niektórzy profesjonaliści mogą używać i rozumieć. Może być kuszące, aby użyć go w próbie uczynienia tego, co mówisz brzmi bardziej wyrafinowane, ale nie jest to najlepszy wybór.

Gdy zdecydujesz się na użycie żargonu, sprawisz, że to, co mówisz, będzie brzmiało niezwykle skomplikowanie i mniej przystępnie dla wielu osób w pomieszczeniu. Najlepiej byłoby, gdybyś zamiast tego używał prostego języka.

Bądź zwięzły

Jeśli chcesz poprawić swój prosty język w komunikacji międzynarodowej, powinieneś starać się być zwięzły. Jeśli zdecydujesz się na użycie kilku zagmatwanych zdań, aby wyjaśnić swoje pomysły, są szanse, że ludzie, którzy Cię słuchają stracą zainteresowanie.

Aby uniknąć takiej sytuacji, powinieneś zacząć skupiać się na byciu zwięzłym. W ten sposób łatwiej będzie ludziom podążać za Twoim tokiem myślenia i bez trudu zrozumieć, co chcesz powiedzieć.

Używaj aktywnego głosu

Jest to doskonała wskazówka, którą możesz regularnie stosować w swojej komunikacji. Aby to, co mówisz, było łatwiejsze do zrozumienia, powinieneś skupić się na używaniu głosu czynnego. Na przykład, zamiast mówić, że spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu, można powiedzieć, że spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu. To takie proste!

Unikaj słów-wytrychów

Photo by James Armes on UnsplashIdealnie

, należy unikać słów łasica zarówno podczas pisania i mówienia, a to obejmuje zwroty takie jak ze względu na fakt, że i etcetera. Te słowa mogą sprawić, że wiadomość bardzo skomplikowane i wymagają czytelnik umieścić w dużo wysiłku, aby go zrozumieć.

Dlatego też najlepiej unikać łasicowatych słów. Zamiast tego należy skupić się na zwięzłości i bezpośredniości. To jest to, co twoja publiczność lub ktokolwiek piszesz do będzie zrozumieć najlepiej i może to uczynić je bardziej chętny do wiary w to, co mówisz.

Ogranicz się do jednego pomysłu na akapit

Być może nie jest to takie proste, ale jeśli nie ograniczysz się do jednej idei na akapit, Twoja międzynarodowa komunikacja stanie się trudna do zrozumienia dla ludzi. W rzeczywistości, może ona przytłoczyć tych ludzi informacjami.

Zamiast tego powinieneś skupić się na tym, aby wszystko co mówisz było łatwe do zrozumienia i uporządkowane. Na przykład, jeśli chcesz wysłać długi e-mail, możesz najpierw stworzyć konspekt i zapisać pomysły w taki sposób, aby w każdym akapicie był tylko jeden pomysł.

W podsumowaniu

Ogólnie rzecz biorąc, jest całkiem sporo rzeczy, które można zrobić, aby poprawić prostotę języka w komunikacji międzynarodowej. Na przykład, można unikać słownictwa wysokiego poziomu i łasicowych słów, między innymi.

Nie przejmuj się, jeśli na początku będzie to trochę trudne! Jeśli będziesz regularnie ćwiczyć używanie prostego języka, staniesz się bardziej świadomy tego, co mówisz. To z kolei sprawi, że używanie prostego języka będzie o wiele łatwiejsze!

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria