Dowiedz się, jak zarządzać swoją karierą dzięki MOOC Career Skills

Nauka zarządzania własną karierą jest ważna, ponieważ pozwala zaplanować przebieg kariery zawodowej zgodnie z własną wolą. A jaki jest lepszy sposób na nauczenie się tych ważnych umiejętności zarządzania karierą niż nauka w MOOC, jak ten, który jest obecnie rozwijany w ramach projektu Career Skills European?

W tym momencie pewnie niektórzy z Was zastanawiają się: "Czym jest MOOC?". I co jest w nim takiego wyjątkowego?

Ten artykuł poinformuje Cię o MOOCs i wprowadzi Cię do Career Skills MOOC, gdzie możesz nauczyć się ważnych umiejętności do zarządzania swoją karierą.

Masywny Otwarty Kurs Online i jego zalety

MOOC to Masowy Otwarty Kurs Online, którego celem jest nauczanie dowolnego tematu. Na przykład, "jak zarządzać swoją karierą" poprzez lekcje wideo, lektury, oceny i fora dyskusyjne. W skrócie, MOOC jest online, każdy może mieć do niego dostęp i nie ma opłat wpisowych.

Zasadniczo, MOOCs zyskały na popularności około 10 lat temu wraz z rozwojem kształcenia na odległość. Innym czynnikiem przyczyniającym się do ich popularności było to, że wiele najlepszych uniwersytetów również zaangażowało się w tworzenie MOOCs, co nadało rozpędu temu nowatorskiemu ruchowi edukacyjnemu.

Zalety MOOC's mają związek z elastycznością, niskimi kosztami uczestnictwa oraz wyższym zaangażowaniem i interaktywnością, które oferuje. Elastyczność MOOCs pozwala uczącym się na naukę w ich własnym tempie bez ścisłych terminów. Dodatkowo, niski lub żaden koszt uczestnictwa pozwala każdemu na dostęp do wiedzy i najbardziej efektywnych sposobów jej przekazywania.

MOOC dotyczący umiejętności zawodowych

Ten MOOC, który jest obecnie w fazie rozwoju i ma zostać uruchomiony wkrótce, nauczy Cię, jak najlepiej zarządzać swoją karierą. Zawiera 12 modułów na temat zidentyfikowanych umiejętności zarządzania karierą przez projekt Career Skills oraz podręcznik trenera.

Całkowity czas trwania MOOC będzie wynosił 75 godzin nauki, które mogą być łatwo wykorzystane jako kurs obieralny na uniwersytecie przynoszący punkty ECTS.

MOOC będzie dostępny dla każdego, ale ze szczególnym uwzględnieniem młodych ludzi, studentów i bezrobotnych, po zarejestrowaniu się na platformie projektu. Co więcej, MOOC zostanie przetłumaczony i udostępniony we wszystkich 6 językach partnerów.

Po zarejestrowaniu się, będziesz miał możliwość zapoznania się z Katalogiem Umiejętności Zawodowych. Można w nim znaleźć kompetencje niezbędne do osiągnięcia sukcesu zawodowego, a także ocenić swoje CMS (umiejętności zarządzania karierą), które są kluczowe w nauce zarządzania karierą. Ta ważna ocena ujawni obszary, które wymagają dalszej poprawy i wskaże ci konkretny moduł, który musisz studiować, aby zwiększyć swoje umiejętności.

Czego powinni oczekiwać uczestnicy kursu?

Każdy moduł będzie składał się z 4 tygodniowych lekcji wideo, które będą uzupełnione o prezentacje, mapy myśli, praktyczne przypadki, przykłady i dodatkowe zasoby informacyjne. W szczególności, ponieważ oczekuje się, że uczniowie mają różne tła, lekcje wideo będą miały obrazy, diagramy i będą nagrane z głosem w formacie PowerPoint.

Dodatkowo, uczący się będą mogli skorzystać z porad ekspertów, pracodawców, przedsiębiorców, doradców zawodowych i innych. Te porady z pierwszej ręki poprawią jakość MOOC, a uczący się otrzymają cenne rady dotyczące ich kariery od profesjonalistów.

Wreszcie, uczestnicy będą musieli wykonać kilka predefiniowanych zadań, aby podnieść swoje kompetencje zawodowe i lepiej zarządzać swoją karierą. Zadania te będą obejmować różne działania edukacyjne, lektury, dodatkowe filmy edukacyjne, ćwiczenia praktyczne, autorefleksję, zadania badawcze lub prezentacyjne, wskazówki i cytaty motywacyjne, wykonywanie różnych wyzwań i korzystanie z różnych narzędzi opartych na grach związanych z określonymi umiejętnościami. MOOC będzie promował interaktywność, zachęcając uczestników do dzielenia się swoimi doświadczeniami, pomysłami, pytaniami do dyskusji i inspiracji.

Wnioski

Rozwój tego otwartego kursu online jest jednym z najważniejszych kroków, które należy podjąć w ramach partnerstwa na rzecz umiejętności zawodowych. MOOC zapewni łatwy i nieograniczony dostęp dla wszystkich zainteresowanych nauką zarządzania swoją karierą. Co więcej, będzie on konsolidował wszystkie wyniki tego projektu i porady udzielone przez profesjonalistów w dziedzinie kariery. Przede wszystkim, MOOC będzie trwałym źródłem dla młodych ludzi i bezrobotnych, z którego będą mogli korzystać za każdym razem, gdy będą potrzebować poradnictwa zawodowego.

Aby dowiedzieć się więcej o europejskim projekcie Career Skills, odwiedź oficjalną stronę internetową.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria