Kolejne przedsiębiorstwa inwestują dzięki dotacjom

Małe firmy, które mają maksymalnie dziesięciu pracowników razem z właścicielem, często mają problem z szukaniem środków do wykonywania inwestycji, które wpłyną na rozwój firmy. Jeśli mamy nieduży obrót to będzie trzeba dokonywać koniecznych inwestycji. Warto zdecydować się na poszukiwanie wsparcia w zakresie dotacji, które udzielane są przez UE.

Okazuje się, że obecnie organizowane są różne konkursy, w których promowane są właśnie niewielkie firmy, dlatego oczekiwać można, że uzyskiwanie takiego wsparcia stanie się rzeczywiście możliwe. Jeśli chodzi o te projekty, które są przygotowywane pod kątem małych firm to najczęściej są to programy regionalne, które zwracają uwagę na specyfikę charakterystycznego rynku lokalnego. W każdym województwie mamy obecnie taki program, jednak trzeba umieć szukać tych propozycji, które będą również dopasowane do charakteru działalności danej firmy. Mikroprzedsiębiorca musi bowiem spełnić pewne wymagania, które związane są z konkursami. 

W ramach różnych działań mamy schematy, które odpowiadają za to, jakie projekty będą preferencyjnie traktowane. Przygotowując swój wniosek należy odnieś się do tego schematu, który akurat naszej firmy może dotyczyć i będzie decydował o ty, że nasza firma będzie oceniana właśnie jako ta, która ma otrzymać dofinansowanie. Obecnie proponowane nam schematy są zróżnicowane i często dopasowywane również do tych firm, które prowadzą działalność w najbiedniejszych gminach. Okazuje się, że właśnie w takich miejscach to uzyskiwane wsparcie będzie większe, albo też możliwości uzyskania będą większe. Inaczej będzie natomiast w tych miastach, gdzie dostępne środki są najczęściej większe.

Wnioskodawcy, którzy myślą o tym, by starać się o środki z UE musza liczyć się z tym, że konkretne warunki przygotowywać będzie Urząd Marszałkowski i należy właśnie do tego odpowiednio się dopasować. Jest to jednak kierunek korzystny, ponieważ konkursy o dofinansowania tak realizowane, najczęściej sprawdzają się lepiej, są organizowane skuteczniej i łatwiej starać się o uzyskanie z nich środków.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria