Bezpłatne wydarzenie online "Cyberbullying & Serious Gaming: Best Practices & Solutions"

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości ma przyjemność zorganizować bezpłatne wydarzenie online "Cyberbullying & Serious Gaming: Best Practices & Solutions", we wtorek 29 września 2020 r. o godz. 16:00. Wydarzenie odbywa się w ramach europejskiego projektu "ACBC: Address Cyberbullying By Creating a Conscious Online Community", który jest finansowany w ramach programu Erasmus+, a jego partnerami są organizacje z Portugalii, Rumunii, Litwy, Holandii, Wielkiej Brytanii i Grecji. ACBC ma na celu aktywne zaangażowanie młodych ludzi w główny problem dzisiejszych zachowań w sieci, jakim jest przeciwdziałanie cyberprzemocy. W tym celu w ramach projektu zostaną opracowane trzy następujące produkty intelektualne:

 1. Projekt"Jak ustanowić regionalne partnerstwo w zakresie świadomości mediów internetowych".
 1. Serious Game, interaktywna platforma z filmami i animacjami angażująca młodych ludzi (grupa wiekowa 13-18 lat) w rozpoznawanie, rozumienie i zapobieganie cyberprzemocy oraz zastanowienie się nad swoją i innych obecnością w sieci i jej wpływem.
 1. Podręcznik użytkownika będzie zawierał szczegółowy opis gry i jej uzasadnienie, a także wskazówki dotyczące optymalnego wykorzystania wszystkich materiałów online i offline przez szerokie grono odbiorców.

W ten sposób projekt będzie promował zrozumienie cyberprzemocy i niemoralnej cyberprzemocy, jej konsekwencji i skutków dla ofiary i wszystkich osób zaangażowanych w sprawę, znaczenie poufności i ochrony danych osobowych oraz rozwój umiejętności medialnych młodych ludzi w zakresie korzystania z mediów i sieci społecznościowych. Umożliwi on również pracownikom i nauczycielom radzenie sobie z cyberprzemocą w nowoczesny, interaktywny i skuteczny sposób.

Cyberprzemoc dzisiaj!

Cyberprzemoc niestety szybko przekształca się w nową formę przemocy, z poważnymi konsekwencjami wychowawczymi i psychospołecznymi dla ofiary, ale także dla sprawcy, wymagającymi natychmiastowej i skoordynowanej reakcji. Projekt ACBC i wydarzenie online zorganizowane przez Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości odpowiadają na tę potrzebę, aby walczyć z pojawiającym się zjawiskiem cyberprzemocy.

Podczas wydarzenia online zostaną omówione i przeanalizowane inicjatywy i programy związane z eliminowaniem cyberprzemocy, które zostały wdrożone dla uczniów w wieku 13-18 lat, a także zaprezentowana Serious Game, opracowana w ramach drugiego produktu intelektualnego projektu. Gra Serious Game będzie dostępna już wkrótce, bezpłatnie dla uczniów, nauczycieli i rodziców, do pobrania w App Store oraz w Google Store na telefony komórkowe lub tablety.

Kto może wziąć udział:

 • organizacje młodzieżowe, inicjatywy i programy młodzieżowe,
 • władze lokalne i regionalne, agencje rozwoju regionalnego, regionalne/krajowe agencje/władze oświatowe, szkoły,
 • organizacje społeczne,
 • instytuty badawcze,
 • specjaliści od cyberprzemocy,
 • psychologowie,
 • kluby sportowe,
 • rady rodziców, stowarzyszenia rodziców,
 • firmy oferujące produkty/usługi dla młodych ludzi.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego pierwszeństwo będą miały osoby, które zarejestrują się najwcześniej. Wydarzenie odbędzie się w języku greckim.

Zarejestruj się za darmo: https: //us02web.zoom.us/meeting/register/tZwrd-2tpj0tHtIdILofNH0toJ-MRU2rcfgq

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/318034936172587/

Strona internetowa: http://www.acbc-project.eu/

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/ACBCproject/

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria