5 powodów, dla których warto przejść na cyfrowy program nagród

Jeśli nie stworzysz ludziom świetnego, satysfakcjonującego miejsca do pracy, nie będą wykonywać świetnej pracy.

Ari Weinzweig

We współczesnym świecie biznesu znaczenie doceniania i nagradzania pracowników jest dobrze znane. Organizacje coraz częściej inwestują w docenianie pracowników, aby zwiększyć ich zaangażowanie i utrzymanie

w firmie. W rzeczywistości istnieje ostra konkurencja pomiędzy organizacjami biznesowymi w zakresie oferowania największych nagród dla swoich pracowników.

Firmy chętnie badają unikalne sposoby doceniania i nagradzania swoich pracowników. Podstawowym celem jest zwiększenie doświadczenia pracowników w celu optymalizacji sukcesu firmy. Według Awardco, średni budżet przeznaczany przez firmy na uznanie pracowników wynosi 2 procent wynagrodzenia. Niektóre firmy przeznaczają jednak na ten cel nawet 10 procent wynagrodzenia.

Poza tym prawdą jest, że współczesny świat korporacyjny przechodzi szybką i kompleksową digitalizację. Transformacja cyfrowa zmieniła sposób funkcjonowania świata korporacyjnego na lepsze. Na przykład, kto by pomyślał kilka lat temu, że świat korporacyjny jest rzeczywiście gotowy na zdalne działanie?

Jeśli rozejrzymy się dookoła, wszystko w dzisiejszym świecie korporacyjnym jest cyfrowe i te zmiany są z pewnością na lepsze. Wśród tych wymiarów, które są cyfrowe, programy nagradzania pracowników dla wysokiego zaangażowania pracowników również idą w kierunku cyfrowym.

W wirtualnym środowisku pracy, firmy coraz częściej zapisują się na cyfrowe programy rozpoznawcze dla swoich pracowników. Z pewnością cyfrowe programy nagród pracowniczych i wirtualne siły robocze uzupełniają się wzajemnie. Co jednak jest tak ekscytującego i niezwykłego w digitalizacji programów nagradzania pracowników?

W tym blogu znajdziemy najbardziej fascynujące odpowiedzi na to pytanie. Blog nakreśla kluczowe zalety cyfrowego programu uznania pracowniczego. Zacznijmy więc bez dalszych ceregieli.5 Nadzwyczajnych powodów, dla których warto przyjąć cyfrowy program nagród

1. Natychmiastowe nagrody

Nie da się ukryć, że nagrody zawsze były dla pracodawców doskonałym sposobem na utrzymanie zaangażowania i motywacji pracowników. W rzeczywistości, według statystyk, zaangażowanie pracowników

, wydajność i produktywność są o 14% wyższe w firmach z dobrze zorganizowanymi programami uznawania w porównaniu z firmami bez takich programów.

Jednak we współczesnym świecie korporacyjnym, jeśli pracownicy zrobią coś godnego nagrody, oczekują uznania i nagrody natychmiast. Ta potrzeba pracowników podkreśla nasz pierwszy powód, dla którego warto przejść na cyfrowy system nagród.

Digitalizacja programu nagród ułatwi Ci natychmiastowe nagradzanie pracowników, którzy dobrze sobie radzą. Ta cyfryzacja jest jeszcze bardziej korzystna dla Ciebie, jeśli masz pracowników, którzy pracują zdalnie.

Cyfrowe nagrody ułatwią pracownikom dostęp do nagród poprzez zeskanowanie kodu QR lub kliknięcie na link. Dzięki temu będą mogli natychmiast zrealizować swoje nagrody.

Ponadto, to natychmiastowe cyfrowe uznanie i nagrody przyczynią się do zwiększenia szczęścia i zadowolenia pracowników. Pomoże Ci to w zwiększeniu produktywności Twojego zespołu i utrzymaniu ich zaangażowania. Dlatego też uważamy, że nadszedł najwyższy czas, abyś objął zarządzanie zmianą

i zwiększył zaangażowanie poprzez cyfrowe programy nagradzania.

2. Zwiększona przejrzystość

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że głównym powodem nagradzania pracowników jest zwiększenie ich zaufania i morale. To pomoże w zachęcaniu ich do wykonywania lepiej dla wzrostu firmy.

W takich scenariuszach, jeśli natknąć się na pracodawcę, który sprzyja lub jest stronniczy w kierunku nagradzania poszczególnych pracowników, to może, w przeciwieństwie do, disengage esumployees. To dalej może spowodować przeszkodę w rozwoju firmy i wpłynie na reputację organizacji, jak również.

W związku z tym, cyfrowy program nagród może pomóc w śledzeniu nagród i uznania pracowników. Pomoże Ci to w łatwy sposób przeanalizować, którzy zasłużeni pracownicy zostali nagrodzeni, a którzy jeszcze nie zostali docenieni.

Ponadto, cyfrowy program nagradzania zwiększy również przejrzystość mechanizmu nagradzania. To z kolei pomoże członkom Twojego zespołu łatwo Ci zaufać.

Co więcej, będzie to świadczyć o tym, że nagrody przyznawane są wyłącznie w oparciu o produktywność i zaangażowanie pracowników. Może to zachęcić pracowników do bardziej efektywnego działania w zamian za otrzymanie nagrody. W ten sposób cyfrowy system nagradzania pomoże zwiększyć przejrzystość systemu nagradzania.

3. Większa personalizacja

Personalizacja stała się dziś koniecznością współczesnego świata. Niezależnie od tego, czy mówimy o spersonalizowanych rekomendacjach Netflixa, czy sugestiach e-commerce

opartych na ostatnich wyszukiwaniach, personalizacja trafiła do każdej branży i świat korporacyjny nie jest tu wyjątkiem.

Wcześniej pracodawcy uważali, że pieniądze są jedynym sposobem na utrzymanie zaangażowania i motywacji pracowników. Jednak świat korporacyjny ewoluuje, podobnie jak oczekiwania pracowników. W rzeczywistości, jak wynika ze statystyk

, 65% pracowników woli niepieniężne zachęty zamiast nagród pieniężnych.

Co więcej, pracownicy chcą nagród, które są dla nich korzystne. Na przykład, niektórzy pracownicy mogą potrzebować subskrypcji Netflix, podczas gdy inni mogą oczekiwać bonów na zakupy.

W związku z tym, cyfrowe systemy nagród mogą również pomóc w personalizacji zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami pracowników. System będzie automatycznie zbierał i przechowywał dane, pomagając Ci w personalizacji nagród dla Twoich pracowników.

Ponadto, pomoże to w utrzymaniu zadowolenia i zaangażowania pracowników w miejscu pracy. Wszystko to razem pomoże w zwiększeniu wzrostu Twojej firmy.

4. Obniżenie kosztów operacyjnych

Oszczędność kosztów operacyjnych i maksymalnych zysków jest jednym z podstawowych celów każdej organizacji. Ty, jako lider biznesu, możesz również spróbować różnych strategii i taktyk, z którymi możesz zmniejszyć koszty operacyjne firmy.

Z jednej strony, nagrody mogą być świetnym motywatorem dla pracowników; z drugiej strony, nagrody mogą również przynieść wiele dodatkowych kosztów dla pracodawców. W przypadku pracy zdalnej lub hybrydowej są one jeszcze wyższe, ponieważ trzeba wysyłać lub wysyłać nagrody do nich.

W takich scenariuszach, cyfrowy system nagród może być wybawieniem od kosztów. Możesz wysłać nagrody i wyróżnienia do swoich pracowników pracujących zdalnie lub hybrydowo za pomocą cyfrowych kodów QR lub linków. To nie tylko dostarczy nagrodę natychmiast, ale także zaoszczędzi Ci kosztów wysyłki i wysyłania nagród tradycyjnymi metodami.

5. Intensyfikacja doświadczeń pracowników

Jak słusznie zauważył Richard Branson, "zadbaj o swoich pracowników, a oni zadbają o swoich klientów". Cytat ten wyraźnie podkreśla współzależność doświadczenia pracowników z zadowoleniem klientów. Co więcej, im bardziej zadowoleni będą Twoi klienci, tym bardziej zintensyfikuje to wzrost Twojego biznesu.

Warto jednak zauważyć, że jak wspomniano wcześniej, cyfrowy system nagród odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu przejrzystości, natychmiastowym dostarczaniu nagród i zwiększaniu zaangażowania pracowników. Wszystko to razem przyczynia się do intensyfikacji pozytywnych doświadczeń pracowników w miejscu pracy.

Co więcej, cyfrowy system nagradzania może również pomóc w dostarczaniu natychmiastowych informacji zwrotnych dla pracowników, które mogą pomóc w zwiększeniu ich ogólnej efektywności. Jak wynika ze statystyk

, prawie 92% pracowników twierdzi, że informacja zwrotna, jeśli jest dostarczana efektywnie, może pomóc w poprawieniu wydajności.

To był nasz ostatni powód, aby zachęcić Cię do przejścia na cyfrowy program nagród. Pomoże Ci to w zwiększeniu efektywności Twoich pracowników oraz w tworzeniu pozytywnych doświadczeń pracowniczych.

Podsumowując, czujemy, że daliśmy ci wystarczająco przekonujące korzyści, które mogą popchnąć cię do przodu w tworzeniu skutecznej strategii przechodzenia na cyfrowy system nagród. Ponadto, patrząc na korzyści płynące z cyfrowego systemu nagród, można śmiało powiedzieć, że cyfryzacja w systemie nagród pomoże Tobie i Twojej firmie rozwijać się z sukcesem.


"Robienie tego, co kochasz, jest podstawą do posiadania obfitości w swoim życiu". Myśli Wayne'a Dyera dobrze pasują do Kiary Miller. Pracowała ona jako specjalista ds. marketingu treści w firmie "The Speakingnerd". Jej pasja do pisania widoczna jest również w innowacyjnych radach materiałów, które dostarcza swoim czytelnikom.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria