Demonstrator - czyli pół miliarda na rozwój polskich firm

Konkurs, dla kogo? Przygotowany konkurs ma wyłonić do dofinansowania takie projekty, które będą innowacyjne i będą miały charakter badawczy i rozwojowy. Całość oceny wniosków może się zamykać w ciągu 90 dni, jest to więc szybki proces, dlatego wydaje się, że warto się do takiego programu włączyć.

Oceniane będą przede wszystkim projekty pod kątem innowacyjności oraz tego, jaki zespół został zgromadzony do ich realizowania ważną kwestią będzie własność intelektualna, rezultaty i opłacalność danego projektu, czy warto go rzeczywiście realizować. Demonstrator to taki program, który dotyczyć będzie badania i rozwoju i związany jest na razie formą pilotażową. Wymogiem w konkursie będzie to, że firmy, które chcą się starać o wsparcie muszą być dobrze rozwinięte pod kątem technologicznym i tym samym właśnie również w tym kierunku będą przeznaczane te wszystkie środki, które będzie się chciało wykorzystywać. Demonstrator raczej będzie takim programem, który jest dla dużych przedsięwzięć, co będzie także związane z tym jak duże pieniądze można uzyskać.

Według założeń będzie tak, że minimalna wartość projektu to 5 mln złotych, a w niektórych przypadkach nawet 20 mln złotych. Pierwszy tego typu konkurs był nie tak dawno rozstrzygnięty i w jego ramach udało się wesprzeć w sumie 20 projektów na kwotę 280 mln złotych. Dlatego widać wyraźnie, że są to wyłącznie duże przedsięwzięcia, gdzie te koszty mają bardzo wysoki poziom. Jednocześnie firmy, które chcą się o wsparcie starać muszą już być technologicznie rozwinięte na takim poziomie, by rzeczywiście zaprezentować swoje możliwości w ramach konkursu, gdy walczą o dotację.

Dlaczego Demonstrator? Koszty związane z badaniami i rozwojem generują wysokie wydatki. Dlatego właśnie firmy muszą starać się szukać wsparcia. Jedynie największe przedsiębiorstwa mogą realizować takie działania praktycznie bez ograniczeń. Inne natomiast muszą dbać o jakieś dodatkowe wsparcie, ponieważ w innym wypadku w ogóle nie ma szans na to, by się ciągle rozwijać i osiągać zadowalające efekty podejmowanych działań.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria