Narzędzia UE i szacunki przedstawicieli gmin dotyczące stopniowego powrotu do normalnego trybu życia

Projekt HOSTVET- "POPRAWA ZARZĄDZANIA LOKALNYMI ORGANIZACJAMI HOSTING VET W SEKTORZE TURYSTYCZNYM" jest projektem, który koncentruje się na sektorze turystycznym, dziedzinie, która stanęła przed wielkimi wyzwaniami w lecie 2020 roku z powodu okoliczności COVID-19. Partnerstwo utworzyło blog "NEWS FROM EUROPE", na którym dzieli się informacjami na temat działań w ramach projektu. TIA Formazione opublikowała wywiad przeprowadzony z burmistrzem Bosa Pier Franco Casula, który przedstawił swoją perspektywę dotyczącą tej bezprecedensowej sytuacji, partnerzy ProAndi opublikowali wywiad z Lucindą Amorim, radną ds. rozwoju gospodarczego, turystyki, rolnictwa i rybołówstwa gminy Póvoa de Varzim, w którym przedstawiła strategie powrotu miasta Póvoa de Varzim po stanie wyjątkowym w Portugalii. Partnerzy IED podzielili się pierwszymi dowodami na temat skutków pandemii dla turystyki, a MAD for Europe poinformowało nas o niektórych narzędziach pomocowych opublikowanych przez Unię Europejską dla turystyki. Poniżej można znaleźć streszczenia artykułów opublikowanych na blogu.

Jakie przeszkody widzisz w realizacji większego związku pomiędzy realizacją większej europeizacji Bosa i Europy?

"Największymi przeszkodami są właśnie te związane z brakiem, w kadrze pracowniczej Gminy, personelu wykwalifikowanego w tym sensie i posiadającego wiedzę na temat niezliczonych możliwości, jakie stawia przed nami Europa".

Streszczenie od Tia Formazione, Włochy

(P) Jakie wyzwania uważa Pan za istniejące w tej chwili dla mieszkańców Póvoa i turystów, aby powrócić do normalności?

(A) "Normalność", którą znaliśmy, nie będzie istnieć natychmiast. Dlatego zasadniczym wyzwaniem będzie adaptacja (oferty turystycznej i samych turystów) i odporność na obecne warunki, które nie przeszkadzają nam cieszyć się tym, co w zakresie turystyki gmina ma do zaoferowania, a nawet pozwalają na rozwój oferty w nowych, zróżnicowanych warunkach ze wspólnym mianownikiem, jakim jest wzrost jakości sanitarnej i higienicznej."

Abstrakt z ProAndi, Portugalia

"Pomimo tego, że Grecja ma niski wskaźnik przenoszenia koronawirusów, oczekuje się, że przyniesie tylko 15% całkowitego dochodu z ubiegłego roku, ponieważ turystyka stanowi ponad jedną piątą produkcji gospodarczej kraju. Nie tylko liczba odwiedzających nie jest wysoka jak w poprzednich latach, ale również nieliczni przybyli goście wywołali nowe łańcuchy zakażeń koronawirusem."

Abstrakt z IED, Grecja

"Unia Europejska uruchomiła stronę internetową bardzo przydatną w tych miesiącach w Europie. Narzędzie nazywa się "Re-open EU" i ma wspierać ożywienie podróży i turystyki w Europie w sposób bezpieczny. Oferuje ono w czasie rzeczywistym informacje o granicach, środkach transportu i usługach turystycznych dostępnych w państwach członkowskich."

Abstrakt z Mad for Europe, Hiszpania

Aby być na bieżąco z postępami i działaniami projektu oraz przeglądać oryginalne artykuły, możesz odwiedzić nas tutaj: https://hostvetproject.wordpress.com/

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria