3 narzędzia do pisania, które udoskonalą Twój kurs eLearningowy

Prowadzenie kursów online stało się w dzisiejszych czasach normą. Dostęp do edukacji i zajęć na różne tematy jest dziś łatwiejszy, dzięki sztucznej inteligencji i automatyzacji. Ludzie nie muszą już udawać się w określone miejsce, aby odbyć szkolenie. Wystarczy im komputer i stabilne połączenie z Internetem. Podczas gdy ta metoda jest bardzo atrakcyjna dla uczestników, wiąże się ona z różnymi wyzwaniami dla trenerów.

Jeśli myślisz z perspektywy trenera, utrzymanie grupy osób zaangażowanych w kurs e-learningowy nie jest łatwe. Dlatego potrzebują oni dobrze napisanych treści, które utrzymają uczestników w stanie zaciekawienia podczas kursu i chęci zadawania pytań. Na szczęście technologia eLearningu jest po stronie trenerów i pomaga im w tym poprzez różne rozwiązania programowe. Dlatego też, z pomocą narzędzia do authoringu eLearningu, trenerzy mogą stworzyć treść przy użyciu standardowej struktury dostosowanej do technologii cyfrowej, szybko przekonwertować ją do formatu eLearningu i wysłać do uczestników kursu.

Jak działa narzędzie do authoringu eLearningu?

Główną korzyścią, jaką narzędzie eLearning Authoring przynosi trenerom jest to, że jest ono bardzo łatwe w użyciu. Podczas gdy w przeszłości trener potrzebował pomocy profesjonalisty z umiejętnościami programowania, aby stworzyć interesującą treść online, to narzędzie ułatwia życie każdemu. Zawiera ono predefiniowane szablony e-kursów. Trener musi więc tylko wybrać rodzaj interakcji, jaki chce osiągnąć z odbiorcami, dodać obrazy i tekst, a narzędzie zrobi resztę. Poza tym, jest to narzędzie oparte na chmurze. Dlatego w przypadku, gdy nad treścią kursu pracuje wielu autorów, mogą oni wspólnie pracować nad projektem i tworzyć różne rodzaje interakcji.

Użytkownicy mogą wybierać spośród trzech rodzajów narzędzi autorskich. Desktop Authoring Tool jest zazwyczaj instalowany na komputerze i oferuje różne możliwości dostosowania. Ta opcja jest jedną z najbezpieczniejszych metod dla organizacji, ponieważ zawiera protokoły ochrony danych. Wersja Cloud-Based ma tę zaletę, że jest dostępna z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Współpracownicy potrzebują użytkownika i hasła, i mogą rozpocząć pracę nad projektem. Trzecią opcją jest narzędzie Open Source Authoring Tool. Jego największą zaletą jest to, że oferuje kreatywną kontrolę. Użytkownicy mogą szybko zmienić elementy oprogramowania, aby spełnić swoje cele. Jednak do tego potrzebna będzie pewna wiedza z zakresu kodowania.

3 narzędzia do pisania, które udoskonalą Twój kurs eLearningowy

1. Adobe Captivate

Adobe jest już dobrze znany jako lider w tworzeniu i dostarczaniu rozwiązań z zakresu marketingu cyfrowego i eLearningu. Jej narzędzia są już używane przez miliony ludzi na całym świecie do tworzenia treści cyfrowych i wdrażania ich za pomocą różnych narzędzi medialnych i urządzeń. Adobe Captivate to narzędzie do authoringu eLearningu, które daje trenerom możliwość tworzenia interaktywnych treści, w pełni dostosowanych do urządzeń mobilnych, w ciągu zaledwie kilku minut. Niektóre z głównych zalet, które posiada narzędzie Adobe Captivate są następujące:

  • Zawiera unikalne szablony interakcji i quizy. Użytkownicy mają dostęp do ponad 75000 opcji projektowych, które pozwolą im stworzyć wysoce interaktywne i angażujące kursy. Na przykład, mogą oni wybrać slajdy quizowe lub interakcje typu plug-and-play, aby utrzymać ciekawość uczestników podczas prezentacji kursu.
  • Wykorzystuje wirtualną rzeczywistość i pozwala użytkownikom tworzyć slajdy dostosowane do urządzeń mobilnych. Na przykład, z pomocą tego narzędzia, można dostosować wirtualne wycieczki w ciągu kilku minut. Zawiera płynne pola, które można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Dzięki temu autor może wykorzystać je do natychmiastowej publikacji swoich treści na różnych urządzeniach.
  • Adobe Captivate zawiera gotowe do użycia szablony, które autorzy mogą wykorzystać do tworzenia swoich treści. Mogą oni szybko tworzyć interaktywne treści, dodając jedynie tekst i obrazy, które dostosują ich kurs do własnych potrzeb. Podczas gdy narzędzie oferuje zaletę korzystania z gotowych szablonów, trenerzy mogą współpracować z firmami takimi jak OKDissertations, aby przygotować ciekawe treści dla kursów e-learningowych.

2. Lectora

Lectora została stworzona przez firmę eLearning Brothers. Firma ta zdobyła wiele nagród za swoje rozwiązania w dziedzinie technologii nauczania. W skład ich pakietu wchodzą narzędzia Lectora i CenarioVR. To drugie narzędzie idealnie nadaje się do tworzenia kursów wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. W ten sposób eLearning Brothers oferuje zintegrowane i spójne rozwiązanie dla każdego trenera, który chce stworzyć unikalne doświadczenie edukacyjne dla uczestników. Trenerzy mogą wybierać spośród 120 milionów zasobów i korzystać z gotowych kursów, aby udoskonalić swoje kursy e-learningowe.

Kolejną interesującą cechą narzędzia Lectora jest możliwość dostosowania go do urządzeń mobilnych. W porównaniu z innymi narzędziami, trenerzy mogą wybrać sposób wyświetlania treści na każdym typie ekranu. Dlatego też będą mogli dostosować widok do orientacji pionowej lub poziomej. Dodatkowo Lectora posiada kilka interesujących funkcji, które niewiele narzędzi autorskich na rynku może zaoferować. Oferuje wbudowane narzędzie przewodnika dedykowane projektowaniu dostępności. Ponadto, oferuje opcję narracji naturalno-dźwiękowej i wsparcie językowe, które pomoże w automatyzacji text-to-speech.

3. iSpring Suite Max

Narzędzie to zawiera funkcję chmury o nazwie iSpring Space. Dzięki temu, gdy kurs jest tworzony przez wielu autorów, mogą oni współpracować nad treścią i projektem szybciej i łatwiej. Członkowie zespołu mogą dostosować tekst, projekt lub dodać inne interaktywne funkcje do kursu. Zmiany będą natychmiast widoczne dla wszystkich pozostałych członków zespołu. Ponadto, użytkownicy mogą przechowywać swoje projekty w chmurze i udostępniać link dostępowy współpracownikom w celu uzyskania informacji zwrotnych i recenzji.

iSpring Suite Max jest jednym z najłatwiejszych w użyciu narzędzi do tworzenia eLearningu. Użytkownicy nie muszą być ekspertami w tworzeniu treści, ponieważ z łatwością mogą przekształcić prezentację PowerPoint w interaktywny kurs. Narzędzie zawiera funkcje dedykowane dla treści wideo, odgrywania ról, czy interaktywnych quizów. Ponadto, użytkownicy mogą dodawać aktywności typu "przeciągnij i upuść" lub interaktywne moduły, aby zwiększyć poziom zaangażowania. Wreszcie, treści mogą być łatwo dostarczane za pomocą nowoczesnych opcji dostarczania, takich jak Learning Management System lub YouTube. Pozwala to również na konwersję HTML5.

Podsumowanie

Narzędzia do authoringu eLearningu skupiają się na ułatwieniu życia trenera. Dlatego wybierając je, należy pamiętać, że ich głównym celem jest pomoc w dostosowaniu treści online i dostarczaniu atrakcyjnych kursów dla uczestników. Ponadto, narzędzia te usprawniają współpracę między autorami i pomagają im wykonać swoją pracę szybciej i w bardziej produktywny sposób.


Bio autora

Jessica Fender jest profesjonalną pisarką i blogerką edukacyjną. Jessica lubi dzielić się swoimi pomysłami, aby pisanie i uczenie się stało się zabawą.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria