6 Wskazówek i porad, jak zorganizować udane spotkanie partnerskie

Jeśli zdecydowałeś się na udział w programie Erasmus + i znalazłeś już dobrego partnera do tego projektu, musisz przygotować się do pierwszego spotkania. Aby spotkanie przebiegło pomyślnie, trzeba się dobrze przygotować. Ten artykuł da Ci kilka wskazówek i trików, jak zorganizować udane spotkanie z partnerem.

Oto główne kroki, które należy wykonać:

  1. Uzgodnij datę i godzinę spotkania. Powinny one być odpowiednie dla obu stron. Lepiej jest zorganizować spotkanie w pierwszej części dnia, kiedy jesteś jeszcze świeży i pełen siły, entuzjazmu i błyskotliwych pomysłów. Nie planuj spotkania późnym wieczorem, bo będziesz wyczerpany i dyskusja nie będzie owocna. Zwróć uwagę na ewentualną różnicę czasu. Zsynchronizuj zegarki.
  2. Wymieńcie się kontaktami Skype i uzgodnijcie, że odbędziecie rozmowę przez Skype. Jeżeli nie możesz używać Skype, uzgodnij inną opcję spotkania online. Jeśli masz możliwość zorganizowania osobistego spotkania, uzgodnijcie miejsce. Jeśli twój partner przyjedzie do ciebie, zorganizuj logistykę dla niego lub niej i nie zapomnij o transferze z lotniska lub hotelu do miejsca spotkania. Zarezerwuj na to spotkanie pokój w swojej uczelni lub poza nią.
  3. Określ cel spotkania z wyprzedzeniem. Poinformuj partnera o głównych punktach, które chcesz omówić podczas spotkania i poproś go o przygotowanie listy pytań. Przygotuj własną listę pytań, które chcesz przedyskutować. Dobre przygotowanie to połowa sukcesu Twojego spotkania.
  4. Sprawdź połączenie internetowe i działanie urządzeń, które będą potrzebne (np. komputer, mikrofon, słuchawki, głośniki, itp.) do rozmowy przez Skype. Jeśli jest to spotkanie osobiste, upewnij się, że miejsce jest odpowiednio zorganizowane do tego celu. Dobrze byłoby mieć w pokoju wodę, kawę, herbatę i jakieś przekąski na wypadek długiego spotkania.
  5. Upewnij się, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał podczas spotkania. Nie zapomnij wyciszyć swojego telefonu komórkowego.
  6. Pamiętaj, że celem spotkania jest omówienie Twojego przyszłego projektu, określenie kolejnych kroków i ustalenie jasnych terminów.

Teraz jesteś w pełni przygotowany do udanego spotkania, więc życzę powodzenia w realizacji projektu.

Teraz idź do przodu! Niech te pomysły będą wielkie i udane.

Zbudujmy ponadnarodowe partnerstwo i
dzielmy się innowacyjnymi praktykami.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria