Energooszczędne komponenty wiodące w przemyśle wytwórczym

Jako lider w rozwoju różnych komponentów dla budynków, Europa opiera się na wykorzystaniu wysokowydajnych materiałów izolacyjnych, takich jak beton, szkło, stal, kompozyty, drewno i różne rodzaje hybryd. Stosując te produkty, Europa może zapewnić nadające się do recyklingu i niemal nie zużywające energii przegrody zewnętrzne budynków, zwłaszcza w przypadku nowych budynków.

Chociaż komponenty te zapewniają wysokiej jakości wyniki, nie pozwalają jeszcze ani na integrację inteligentnego magazynowania energii, ani na osiągnięcie takiej samej wydajności w istniejących budynkach. Złożoność komponentów w połączeniu z brakiem systematycznych badań w tej dziedzinie spowodowała, że proces ten staje się stopniowo coraz trudniejszy.

Dzięki dokładnym i ukierunkowanym badaniom obecne komponenty zostaną przekształcone w coś, co może zapewnić prototypy hybrydowych, wydajnych energetycznie budynków niemieszkalnych. Opracowanie lekkich komponentów opartych na wysokowydajnych materiałach izolacyjnych doda możliwości aktywnego zarządzania energią bez zwiększania wagi.

Badania, które należy przeprowadzić, będą musiały objąć pewne aspekty, które są uważane za najważniejsze i najbardziej przydatne na początku, tak aby można było rozpocząć rozwój mocniejszych, lżejszych i energooszczędnych komponentów i materiałów.

Tematy te mogą dotyczyć:

  • Rozwój lekkich, energooszczędnych komponentów do budowy przegród zewnętrznych budynków.
  • rozwiązań nadających się do zastosowania zarówno w nowych budynkach, jak i do modernizacji istniejących;
  • rozwiązań pozwalających na instalację bez zmiany konstrukcji budynku (lub bez przeciążania istniejących konstrukcji) i wykazujących wysoki potencjał powielania i potencjał przemysłowy;
  • modelowanie materiałów i komponentów, jak również do opracowania nowych metodologii testowania ukierunkowanych na ocenę długoterminowej wydajności elementów. Powinno to obejmować oszacowanie trwałości i żywotności;
  • zmniejszenie kosztów utrzymania, możliwość stosowania w szerokim zakresie warunków środowiskowych, preferowanie zasobów odnawialnych, przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju (International Reference Life Cycle Data System - ILCD Handbook) oraz możliwość ponownego wykorzystania po zakończeniu okresu użytkowania.

Właściwe i zorganizowane badania przyniosą szybkie i produktywne rezultaty. Integracja oszczędnych i energooszczędnych komponentów w konstrukcji budynków będzie znacznie łatwiejsza, szybsza i pomoże rozwinąć ideę przyjaznych dla środowiska komponentów i produktów w wielu gałęziach przemysłu.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria