Jak zatrudnić najlepsze talenty przy ograniczonym budżecie

Rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem. Niezależnie od tego, czy masz zewnętrzne finansowanie, czy nie, jedną z najczęstszych i najbardziej palących trudności w tym momencie jest zatrudnianie przy ograniczonym budżecie. Kiedy już uda Ci się dopasować produkt do rynku i zaczniesz budować trakcję dla swojego biznesu, najprawdopodobniej rozważysz jego rozwój i zatrudnienie większej liczby osób.

Pozyskanie najlepszych talentów dla firmy, zwłaszcza w czasach, gdy są one potrzebne, jest bardzo trudne. Zatrudnianie na napięty budżet nie oznacza, że rekruter powinien zadowolić się niewykwalifikowanym talentem. Musisz wdrożyć kilka inteligentnych hacków, aby pozyskać i zatrzymać najlepsze talenty.

Łącząc proces rekrutacji z dziewięcioma zaleceniami wymienionymi poniżej, możesz zoptymalizować swój zasięg i przyciągnąć odpowiednich ludzi do potrzeb firmy, pozostając w ramach budżetu.

Najpierw zanotuj swoje cele rekrutacyjne i stwórz budżet rekrutacyjny

Przed zatrudnieniem kandydata:

  1. Ustal, czy istnieje rzeczywiste zapotrzebowanie na nich
  2. Przeanalizuj wymagania swojej firmy i jej potencjalny rozwój
  3. Na tej podstawie określ liczbę pracowników, których musisz zatrudnić

Weź szacunkowe koszty rekrutacji wewnętrznej i zewnętrznej i podziel je przez liczbę rekrutowanych, aby uzyskać koszt na zatrudnienie. Koszty rekrutacji wewnętrznej obejmują wynagrodzenie rekruterów, rekomendacje pracowników i opłaty za rozmowy kwalifikacyjne, natomiast koszty rekrutacji zewnętrznej obejmują opłaty dla agencji, wydarzenia rekrutacyjne, ogłoszenia o pracę i oprogramowanie rekrutacyjne.

Wykorzystaj programy poleceń pracowniczych

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do dodatkowych kandydatów są Twoi pracownicy. W zamian za swoją pracę są oni wynagradzani gotówką lub prezentami. Stwórz skuteczny program poleceń, który pozwoli Twoim pracownikom dotrzeć do wykwalifikowanych osób z ich sieci zawodowej lub osobistej w sprawie dostępnych stanowisk w Twojej firmie.

Rekomendacje pracowników pomagają w obniżeniu wskaźników time-to-hire i cost per-hire oraz poprawiają jakość kandydatów i wskaźniki utrzymania pracowników. Wykorzystaj prosty program poleceń dla swoich pracowników, skorzystaj z pomocy zespołu marketingowego, aby rozpowszechnić wiadomości i wykorzystaj sugerowane perspektywy, aby przyspieszyć proces rekrutacji.

Wykorzystaj oprogramowanie do wstępnej oceny, aby przyspieszyć proces

Testy te pomagają w przyspieszeniu procesu, analizowaniu talentów kandydatów i unikaniu nieodpowiednich umiejętności kandydatów szybciej niż jakikolwiek kierownik ds. rekrutacji. A każda zaoszczędzona tutaj sekunda to oszczędność pieniędzy.

Dzięki udostępnieniu ocen przed zatrudnieniem online, kandydaci mogą je zdalnie wykonać, oszczędzając czas i pieniądze na podróży. Dzięki tym ocenom, bardziej praktyczne staje się zlokalizowanie osób z potrzebnymi umiejętnościami i zdolnościami.

Wykorzystaj obecność online na swoją korzyść

W dzisiejszych czasach cyfryzacji, Internet pomoże Twojej firmie w dotarciu do większej liczby odbiorców.

Przed złożeniem aplikacji, osoby poszukujące pracy mogą dowiedzieć się więcej o Twojej firmie i jej kulturze odwiedzając stronę internetową firmy i korzystając z mediów społecznościowych. Z najlepszymi talentami łatwiej będzie się dogadać.

Musisz to wykorzystać, upewniając się, że obecność Twojej firmy w sieci przekazuje właściwy komunikat. Użyj swojej firmowej strony internetowej i obecności w mediach społecznościowych, aby podzielić się referencjami, rozpoznać wspaniałych pracowników i wyrazić silne wartości swojej firmy.

Jak najlepiej wykorzystaj ATS

Znalezienie odpowiednich kandydatów może być czasochłonnym i skomplikowanym procesem, ale wykorzystanie nowych technologii, takich jak oprogramowanie do pozyskiwania talentów, może pomóc w skróceniu tego procesu. może pomóc w skróceniu tego procesu. Możesz użyć narzędzi rekrutacyjnych, takich jak ATS, Resume Parser, Job boards, oprogramowanie Interviewing, itp. aby ułatwić proces zatrudniania.

W rekrutacji, sztuczna inteligencja może pomóc w automatyzacji wiele z procesu. Może przeanalizować ogromne ilości danych, aby przefiltrować aplikacje, CV i wybrać osoby, które są najbardziej odpowiednie dla danego stanowiska.

Narzędzia te mogą również pomóc Ci w poprawieniu języka, którego używasz w swoich materiałach rekrutacyjnych i dostosowaniu podejścia do konkretnej grupy kandydatów, których szukasz.

Mogą one również pomóc Ci w zaoszczędzeniu godzin, które w przeciwnym razie zostałyby poświęcone na czytanie i sortowanie setek aplikacji. Ten czas można lepiej przeznaczyć na inne sprawy, np. usiąść z kandydatami do rozmowy kwalifikacyjnej.

Firmy, które nie inwestują w technologię w procesie zatrudniania , mogą znaleźć się w bardzo niekorzystnej sytuacji. Dlatego też, wyprzedź krzywą, wykorzystując każde narzędzie dostępne w Twoim budżecie.

Zatrudniaj odpowiednie osoby na odpowiednie stanowiska z zamiarem rozwoju

Twoi początkowi rekruci będą nosić wiele kapeluszy przed specjalizacją w miarę rozwoju firmy. Konsekwentna komunikacja dotycząca oczekiwań, celów i rozwoju kariery może sprawić, że pracownicy będą podekscytowani swoim stanowiskiem i firmą.

Ustalenie oczekiwań pomaga spełnić natychmiastowe wymagania, tworząc jednocześnie wizję rozwoju kariery wewnątrz firmy.

Zatrudniając pracowników, przydziel co najmniej jedną osobę do przeprowadzania wywiadów kulturowych. Startupy czasami pomijają to istotne kryterium, ponieważ postrzegają zatrudnienie jako problem, który wymaga szybkiego rozwiązania. Wrodzona heurystyka może nas źle poprowadzić, jeśli będziemy działać w pośpiechu, zamiast wybrać najlepsze dopasowanie.

Udostępniaj pracownikom możliwości uczenia się

Możliwości uczenia się są prawdopodobnie podstawowymi rzeczami, których potencjalni pracownicy szukają podczas ubiegania się o pracę. Jeśli możesz zapewnić pracownikom bezpłatne szkolenie w zakresie obiecujących talentów, najprawdopodobniej będą oni skłonni pracować dla Ciebie za mniejsze wynagrodzenie.

Postaraj się poinformować osoby poszukujące pracy o tym, czego mogą się spodziewać, pracując z Tobą. Unikaj dawania do zrozumienia, że rekrutujesz tylko do jednej roli i że w Twojej organizacji nie ma miejsca na awans.

Udostępniaj benefity

Jednym z najbardziej krytycznych atutów, których pracownicy pragną w dzisiejszych czasach jest ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli możesz zapewnić swoim pracownikom przyzwoite świadczenia zdrowotne za rozsądną cenę, zrób to. Jeśli zapewnisz świadczenia zdrowotne, o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednich pracowników, a Twoi pracownicy będą gotowi pracować za niższe wynagrodzenie.

Możesz również zapewnić dodatkowe korzyści, takie jak pracownicze spotkania towarzyskie i odpowiednie warunki pracy. Poinformuj kandydatów, czy oprócz płacy podstawowej zapewniasz premie za wyniki lub prowizje, aby potencjalni pracownicy byli świadomi pełnego zakresu świadczeń dostępnych w Twojej firmie.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria