10 lat programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Dziesięć lat temu EYE "Erasmus for Young Entrepreneurs" został ustanowiony jako program finansowania przez UE, aby wspierać młodych przedsiębiorców w całej Europie. Program był w stanie zapewnić wielu młodym przedsiębiorcom możliwość stworzenia własnej firmy po zdobyciu potrzebnej wiedzy i doświadczenia dzięki programowi.

Teraz, po dziesięciu latach, w dziesiątą rocznicę programu "Erasmus dla młodych przedsiębiorców", dwóch uczestników otrzymało tytuł "Przedsiębiorcy dekady". Wydarzenie związane z przyznaniem nagrody odbyło się 18 marca 2019 r. w Brukseli.

Dwoje szczęśliwych przedsiębiorców, którzy otrzymali ten wyjątkowy tytuł to, Nelly Davtyan z Armenii i Ioannis Polychronakis z Grecji.

Dwie różne nagrody

Nelly Davtyan, z Armenii, została wybrana do nagrody ''New Entrepreneur of the Decade''. W 2016 roku Nelly Davtyan wraz z zespołem doświadczonych programistów IT założyła ''IT Solutions''. Jest to firma określona w aplikacjach mobilnych i internetowych. Udało jej się przekształcić swój mały startup w zrównoważony, rozwijający się biznes IT, a dużą część swojego sukcesu zawdzięczaprogramowiEYE ''Erasmus for Young Entrepreneurs Programme'' i goszczącemu ją przedsiębiorcy. Jego aspiracją jest zachęcenie wielu innych kobiet z mniejszych krajów do tworzenia swoich startupów, uwierzenia w siebie i dążenia do osiągnięcia sukcesu.

Ioannis Polychronakis z Grecji został wybrany do nagrody EYE ''Host Entrepreneur of the Decade''. Ioannis Polychronakis prowadzi własną firmę rodzinną w sektorze projektowania i kostiumów. Oferuje dostosowane do potrzeb klienta usługi projektowe/budowlane i konsultingowe. Jego firma znajduje się na wyspie Kreta, w Grecji.

Firma Polychronakisa skupia się na ochronie przyrody. Oferuje wdrażanie rozwiązań domów przyjaznych środowisku i oszczędzających środowisko, takich jak domy pasywne energetycznie, rozwiązania recyklingowe i rozwiązania z zakresu zielonej energii. Ioannis Polychronakis przystąpił do programu EYE ''Erasmus for Young Entrepreneurs'' w 2015 roku i odegrał rolę gospodarza piętnastu europejskich nowych przedsiębiorców z różnych krajów europejskich.

Najnowszą Organizacją Pośredniczącą Ioannisa Polychronakisa jest Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki współpracy z kierownikiem projektu Instytutu, Marią Skoufi, pan Polychronakis był w stanie odegrać rolę gospodarza najnowszego młodego przedsiębiorcy pana Ahmeda Awada z Włoch.

''Jako kierownik projektu odpowiedzialny za Program EYE, mogę tylko powiedzieć, że to doświadczenie jest tego warte. Dając młodym przedsiębiorcom możliwość odnalezienia się na rynku pracy i zbudować silny biznes jest czymś, co wszyscy promujemy, tutaj w IED.''

Maria Skoufi

Kierownik projektu

EYE ''Erasmus dla młodychprzedsiębiorców'' to niezwykła okazja dla Twoich aspirujących przedsiębiorców, aby zrobić pierwszy krok w budowaniu udanego biznesu. Jeśli chcesz być częścią programu jako młody przedsiębiorca lub przedsiębiorca przyjmujący, potrzebujesz odpowiedniej organizacji pośredniczącej. IED jest tutaj, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i stać się Twoim zaufanym partnerem w tym trudnym, ale bardzo opłacalnym programie!

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria