Doskonałe techniki, które pomogą Ci dotrzymać terminów

Co sprawia, że pracownik się wyróżnia? Co sprawia, że ta osoba jest "wyjątkowa" i trudna do zastąpienia? Dwie cechy mogą uczynić pracownika ważnym i niemal niezastąpionym dla firmy. Jakość pracy i umiejętność dotrzymywania terminów.

Jeśli masz te dwie cechy, to już wiesz, jesteś ważny dla firmy. Jeśli jednak nie, to pomyśl o tym, aby jak najszybciej je zaadoptować. Nie tylko pomogą Ci one w budowaniu reputacji w firmie, ale także zabezpieczą Twoją pozycję, a nawet umożliwią Ci kiedyś awans.

Należy zacząć od dotrzymywania terminów. Terminy są ważne, ponieważ utrzymują cię w skupieniu i utrzymują przepływ pracy. Jeśli nigdy wcześniej nie musiałeś dotrzymywać terminów w miejscu pracy, pomocne mogą okazać się poniższe techniki:

  1. Bądź poważny w stosunku do terminów.

Większość ludzi może być raczej niedbała w kwestii terminów. Powinieneś poważnie podchodzić do swoich terminów i zawsze traktować je jako priorytet.

  1. Prowadź listę

Ludzie często przegapiają swoje terminy z bardzo prostego powodu. Zapominają o nich. Prowadzenie listy swoich terminów sprawi, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. W końcu, jeśli będziesz monitorować swoje terminy, przyspieszysz proces ich dotrzymywania.

  1. Bądź konkretny co do szczegółów terminu

Bądź pewny co do dnia i godziny terminu. Szczegóły dotyczące projektu, a zwłaszcza terminów powinny być jasne. Niezależnie od tego, czy pochodzą one od Twojego menedżera, szefa czy klienta.

  1. Podziel projekt na części

Ta technika ma zastosowanie do każdego projektu. Niezależnie od tego, czy masz termin realizacji, czy nie. Jest to ważna technika, ponieważ działa. Czasami projekt może być dość onieśmielający. Nie zajmuj się całym projektem naraz. Weź go, jeden krok na raz. W ten sposób uda Ci się ustalić szacowany czas trwania każdego kroku, w zależności od jego trudności. Rób małe kroki, a projekt nie będzie wydawał się tak zastraszający.

  1. Ustal datę rozpoczęcia i zakończenia każdego etapu

Jeśli zdecydowałeś się na 4 etap y projektu, a Twój termin jest za 2 dni, upewnij się, że będziesz dokładnie wiedział, kiedy rozpoczniesz pracę nad każdym etapem i kiedy go zakończysz. To pomoże Ci monitorować swój czas i dotrzymać terminu. Być może nawet skończyć z projektem, wcześniej niż się spodziewasz.

  1. Poznaj swoje ograniczenia

To już ostatnia technika. Jest to również rada. Powinieneś nauczyć się mówić " nie". Jeśli zobowiązujesz się do więcej niż możesz obsłużyć, przegapisz kilka terminów. W niektórych przypadkach powiedzenie "nie" lub poproszenie o więcej czasu jest lepsze niż zobowiązanie się do pracy, której nie możesz skończyć.

Te sześć technik pomoże Ci dotrzymać terminów, a także poprawić jakość Twojej pracy. Ale co się dzieje w przypadku, gdy nie dotrzymasz terminu? Cóż, są pewne działania, które możesz podjąć również w tym przypadku.

Spróbuj wynegocjować drugi termin. Porozmawiaj z klientem lub szefem. Wyjaśnij powód, dla którego nie byłeś w stanie dotrzymać terminu. Poproś o kolejny i tym razem ucz się na swoich błędach.

Nauka na błędach to drugie działanie, które powinieneś podjąć. Jeśli za pierwszym razem przesadziłeś z zobowiązaniami, nie rób tego ponownie. Zaplanuj lepszy harmonogram pracy i zobowiązuj się tylko do tego, co wiesz, że możesz zrobić, a nie do tego, co myślisz, że możesz zrobić.

Terminy są ważne. Wolno Ci raz przegapić termin. Ale jeśli zrobisz to po raz drugi, możesz zacząć rujnować swoją reputację.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria