Kurs szkoleniowy w Paphos na Cyprze

Wielkim sukcesem zakończyło się szkolenie w ramach projektu "Europejski przedsiębiorca społeczny", które odbyło się w Pafos na Cyprze w dniach 26-28 września 2021 r.

Teoretyczno-praktyczny kurs szkoleniowy był skierowany do osób pracujących z młodzieżą i wychowawców, którzy doskonalili i wzmacniali swoje umiejętności w zakresie nawiązywania relacji z młodzieżą znajdującą się w niekorzystnej sytuacji i podejścia do niej oraz pomagania jej w zrozumieniu, jak ważne jest bycie aktywnym obywatelem, poznanie elementów potrzebnych do rozpoczęcia pomysłu na biznes i zdobycie większej wiedzy na temat przedsiębiorczości społecznej.

Program szkolenia

Dzień 1

Pierwszego dnia każdy z partnerów zaprezentował swoją organizację, a Fabiola Porcelli, przedstawicielka Co-Labory, przedstawiła projekt jako jego promotorów i koordynatorów. Kolejny wkład dotyczył "Rozwiązań w zakresie finansowania europejskiego dla przedsiębiorstw społecznych" przygotowanych przez CCIF. W szczególności, wraz z Mariną Aristodemou, omówiliśmy następujące programy: Europejski Fundusz Społeczny, Mechanizm Sprawiedliwej Transformacji, Europejski Zielony Deal oraz program UE na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych EaSI.

Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych prowadzonych przez Pana Michaela Soteri, pracownika młodzieżowego i trenera CCIF, zatytułowanych "Rozwój klienta", oraz przeanalizowaliśmy, dzięki wkładowi Fenii Kalantzi, przedstawicielki iED, "Czym jest przedsiębiorstwo społeczne", biorąc pod uwagę specyfikę każdego kraju wyłonioną z naszego podręcznika.

Na zakończenie prezentacji teoretycznej uczestnicy wzięli udział w warsztacie zatytułowanym "Przedsiębiorca", podczas którego, aby zapewnić głębsze zrozumienie przedsiębiorczości, pobudzić kreatywność uczestników, zwiększyć ich komunikację i umiejętność pracy w zespole, moderator podzielił uczestników na grupy.

Pierwszy dzień zakończył się zwiedzaniem zamku w Pafos.

Dzień 2

W drugim dniu szkolenia wystąpiła Cidália Rocha z CAI, która poprowadziła sesję teoretyczną: "Launch a Social Enterprise Plan", obejmującą plan marketingowy, organizacyjny i finansowy, oraz sesję praktyczną "Personal Reflection". Następnie Paul Smulski, przedstawiciel MITRA France, wyjaśnił, jak działa model biznesowy CANVAS i wziął udział w praktycznych warsztatach.

Dzień 3

Trzeci dzień rozpoczął się od wizyty w Parku Archeologicznym Chariklia Sarika, a popołudniowa sesja została poprowadzona przez Fabiolę Porcelli z Co-Labory, która przedstawiła koncepcję "Kim jest przedsiębiorca społeczny?", natomiast w sesji praktycznej uczestnicy wzięli udział w teście samooceny postawy przedsiębiorczej.

W drugiej sesji Victor BALAJ z Centrum ACTA poruszył temat wpływu społecznego, Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)- 17 celów zawartych w wielkim planie działania, na które zgodziły się rządy 193 państw członkowskich ONZ, oraz "Przykładów zrównoważonych przedsiębiorstw społecznych". Następnie odbyły się zajęcia praktyczne zatytułowane: "Umiejętności miękkie potrzebne do założenia przedsiębiorstwa społecznego", podczas których uczestnicy uczyli się technik asertywnej komunikacji.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria