Innowacyjne pomysły na projekt w ramach programu Erasmus +

ProjektErasmus+ został stworzony, aby wspierać międzynarodowe relacje w dziedzinie edukacji, podnosić jakość i innowacyjność europejskiej edukacji, motywować do badań i rozwijać ogólne standardy w dziedzinie edukacji. Innowacyjne pomysły są wysoko cenione i silnie wspierane nie tylko w ramach projektu Erasmus+, ale także przez Unię Europejską. Tylko najlepsze projekty mogą zdobyć granty na przyszłą realizację. Jeśli chcesz stworzyć swój własny projekt, uczyń go zgodnym z głównymi celami rozwoju sfery edukacji wyznaczonymi przez Unię Europejską. W tym artykule podpowiemy Ci, w jakich kierunkach możesz rozwijać swoje projekty.

Projekty przyjazne środowisku

Kwestia zanieczyszczeń i poszukiwanie sposobów ochrony ekologii są na porządku dziennym. Tysiące ludzi pracuje nad zmniejszeniem emisji, próbuje spowolnić globalne ocieplenie i zanieczyszczenie środowiska. Wszystkie projekty, które pomogą rozwiązać powyższe problemy, nie zostaną zignorowane przez komisję projektu Erasmus+. Uczelnia może stworzyć projekt poświęcony alternatywnym źródłom energii, ekologicznym nawozom itp. i znaleźć partnerów z innych krajów, którzy również mogą być nim zainteresowani.

Rolnictwo

Ludzie coraz bardziej dbają o to, co jedzą i jak te produkty zostały wyhodowane. Dobrze byłoby popracować nad tym, jak zwiększyć produktywność gleby bez nawozów chemicznych i jak walczyć z zarazą w sposób ekologiczny. Firmy rolnicze również mogą być zainteresowane tymi projektami, a współpraca z nimi stanowiłaby wartość dodaną do projektów. Dobrze byłoby znaleźć partnerów z krajów o wysoko rozwiniętym sektorze rolniczym.

Współpraca z biznesem

Edukacja musi być możliwa do zastosowania. Zdobyta wiedza i umiejętności muszą być wykorzystywane w codziennej pracy. Tylko nowoczesna edukacja może być konkurencyjna. Sama teoria jest niczym, jeśli nie jest połączona z praktyką. Studenci muszą umieć łączyć studia i pracę, aby w praktyce opanować swoje umiejętności. Partnerstwo z zagranicznymi firmami bardzo w tym pomoże. Jeśli uda Ci się stworzyć taki projekt, pomoże to w rozwoju gospodarki Twojego kraju, ponieważ będzie kultywować specjalistów w różnych dziedzinach.

IT

Przyszli programiści powinni mieć dostęp do najnowocześniejszych narzędzi i technologii. Ta sfera rozwija się tak szybko, że wiedza staje się nieaktualna w mgnieniu oka. Studenci muszą mieć możliwość odbycia praktyk w najlepszych firmach informatycznych, aby mogli nabyć umiejętności potrzebne na rynku. Może powstać wspólny projekt firm informatycznych i uczelni, które zapewnią zatrudnienie przyszłym absolwentom. Globalna cyfryzacja i informatyzacja jest widoczna we wszystkich sferach naszego życia. Wspólne inicjatywy informatyków, biznesu, przemysłu itp. będą miały dużą wartość.

Wymieniliśmy tylko kilka obszarów dla przyszłych projektów Erasmus+. W rzeczywistości jest ich bardzo wiele. Zbadajcie rzeczywiste potrzeby w Waszym kraju, użyjcie wyobraźni i stwórzcie projekty, które pomogą nie tylko studentom, ale i Waszej ojczyźnie rozwijać gospodarkę. Powodzenia!

Szukasz partnera do programu Erasmus+?

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria