Cyfrowa przedsiębiorczość społeczna jako sposób na walkę z bezrobociem

W realnym świecie biznesu bezrobocie staje się ogromnym problemem. Zwłaszcza wśród osób w wieku od 18 do 24 lat. Zjawiskiem dość powszechnym jest obecnie niemożność znalezienia pracy przez osoby w tym wieku. Niestety, bardzo duży odsetek tego bezrobocia jest spowodowany brakiem umiejętności cyfrowych wśród młodych ludzi.

Jaki jest poziom Twoich umiejętności cyfrowych?

Tak, dla wielu osób całkowicie rozsądne jest założenie, że każdy w pełni uzasadnione założenie, że każdy wie, jak używać środków cyfrowych do wykonywać swoją pracę. I tak, w większości przypadków większość młodych ludzi wie, jak przeglądać Internetu, obsługiwać komputer i ogólnie rzecz biorąc, ma bardzo dobrą wiedzę o świecie cyfrowym. świecie cyfrowym. Nie jest to jednak prawda dla wszystkich. I musimy zrozumieć, że że nie wszyscy wyznają te same wartości i nie wszyscy są wychowywani w ten sam sposób. w ten sam sposób.

Bezrobocie w dzisiejszych czasach może stać się przeszkodą. Firmy nie są w stanie się rozwijać, a jednocześnie młodzi ludzie nie są w stanie realizować swoich marzeń, ponieważ nie są w stanie wejść na rynek pracy w taki sposób, w jaki by chcieli. Mogą mieć genialne pomysły, ale nie wiedzą, jak je wcielić w życie. Gdyby jednak posiadali niezbędne umiejętności cyfrowe, byliby w stanie tworzyć lepsze systemy i bardziej wydajne firmy.

Umiejętności cyfrowe w Europie

W Europie odsetek ten jest dość wysoki, ale stosunkowo niski w porównaniu z innymi kontynentami. Oczywiście Unia Europejska odgrywa bardzo ważną rolę w tym szczególnym przypadku. Niezwykle ważne jest, aby Unii Europejskiej jest promowanie działań, które będą angażować umiejętności i i kompetencje cyfrowe ludzi, nie tylko młodych, w całej Europie i dać im im szanse w realnym świecie biznesu. Poprzez projekty realizowane pod wielkimi parasolami finansowymi, takimi jak program Erasmus+, Unia Europejska daje szanse wszystkim.

Jednym z takich projektów jest projekt "Up to Youth". Na oficjalnej stronie projektu można znaleźć i pobrać raport analityczny "Promoting Future Digital Social Entrepreneurs" (Promowanie przyszłych cyfrowych przedsiębiorców społecznych), który daje całkiem dobre wyobrażenie o liczbach w Europie, jeśli chodzi o analfabetyzm cyfrowy, brak umiejętności i kompetencji cyfrowych oraz oczywiście bezrobocie.

Projekt "Up to Youth

Ten projekt, jak i inne podobne nie koncentrują się tylko na liczbach i faktach. Skupia się on także na zwiększaniu tych umiejętności i umożliwianiu ludziom zdobywania ich w celu walki z bezrobociem. bezrobociu. Jak się okazuje, na poziomie światowym innowacje cyfrowe są innowacje cyfrowe są tym, co zasadniczo napędza rynek.

Za kilka lat ludzie nie będą mogli sobie pozwolić na luksus nieumiejętności obsługi komputera czy braku umiejętności i kompetencji cyfrowych. Osoba, która ich nie posiada, po prostu nie będzie miała szans na rynku pracy. Jako młodzi ludzie musicie dziś znaleźć sposób na rozwijanie swoich umiejętności i kompetencji informatycznych w taki sposób, aby później mieć szanse na rynku pracy.

Znaczenie umiejętności informatycznych

Należy pamiętać, że trzeba Zawsze trzeba się szkolić, aby stawać się lepszym. Szkolenie przez całe życie jest ważne i Oto dlaczego. Wraz z rozwojem rynku pracy zmieniają się firmy. Rynek pracy opiera się na ówczesnych osiągnięciach technologicznych.

Za kilka lat osiągnięcia technologiczne będą na zupełnie nowym poziomie. Innymi słowy, umiejętności, które posiadasz teraz, będą przestarzałe za 10, a nawet 15 lat. Nadal jednak będziesz częścią rynku pracy, na którym będziesz musiał rozwijać swoje umiejętności i uczyć się, jak osiągać wyniki w oparciu o ówczesne osiągnięcia technologiczne.

Umiejętności cyfrowe a rynek pracy

Zmieni się także świat cyfrowy. Sprawy staną się o wiele bardziej skomplikowane, a jednocześnie o wiele łatwiejsze. i jednocześnie łatwiejsze. Ludziom, którzy będą się w tym czasie wychowywać, umiejętności i i kompetencje cyfrowe będą o wiele łatwiejsze do zdobycia. Natomiast osoby, które nie są w tym wieku, będzie im o wiele trudniej podążać z tym status quo.

Im bardziej będziesz rozwijać swoje umiejętności i kompetencje, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie nabyć nowe umiejętności cyfrowe, które dadzą Ci szansę na rynku pracy, o której zawsze marzyłeś. Jeśli szukasz sposobu na walkę z bezrobociem na poziomie osobistym, to jest to właściwa droga dla Ciebie. Już dziś zacznij rozwijać swoje umiejętności i kompetencje cyfrowe. Dowiedz się o projektach, które pomogą Ci zdobyć nową wiedzę i dadzą Ci szansę, której zawsze szukałeś, aby stać się wartościowym uczestnikiem europejskiego rynku pracy.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria