Modernizacja maszyn. Nowa technika w świecie przemysłu

Recykling i ponowne wykorzystanie starych produktów to coś, na co większość ludzi jest coraz bardziej wyczulona. Wszyscy chcemy poddawać recyklingowi nasze stare butelki po mleku, a może nawet nasze stare smartfony, aby mieć pewność, że będziemy z nich dłużej korzystać. Jednak pojęcie recyklingu pojawia się w większej liczbie dziedzin, niż mogłoby się wydawać.

Nowy rodzaj recyklingu

W dziedzinie inżynierii przemysłowej i technologii, kiedy mówimy o recyklingu, myślimy o reorganizacji. Rewitalizacja to technika, dzięki której maszyny przemysłowe zyskują nowe, lepsze życie. Jeśli poświęcisz trochę czasu na zastanowienie się, zdasz sobie sprawę, że rewamping to recykling starych maszyn przemysłowych. Istnieje jednak kilka różnic pomiędzy zwykłym recyklingiem a rewampingiem.

Przede wszystkim, ze względu na wysoki poziom cyfryzacji i technologii we wszystkich procesach przemysłowych, na rynku pojawia się coraz więcej nowych, innowacyjnych maszyn. W rezultacie wszystkie maszyny nie są już potrzebne. Jednak aby je zmodernizować i ponownie wykorzystać w tym nowym świecie przemysłowym, potrzeba tyle samo cyfryzacji i technologii. Pytanie, na które inżynierowie nie potrafią dziś odpowiedzieć, jest proste. W którym momencie warto wycofać maszynę z eksploatacji lub ją unowocześnić?

Modernizacja starych maszyn

Dzięki modernizacji stare maszyny mają szansę znów stać się nowymi maszynami roboczymi. Poprzez znaczną modyfikację z wykorzystaniem technologii cyfrowej naukowcy i inżynierowie mogą przywrócić do życia stare maszyny. Maszyny, które mogą mieć ponad 20, a nawet 30 lat, są obecnie ponownie wykorzystywane.

W większości przypadków dzieje się to z pomocą Arduino - platformy elektronicznej o otwartym kodzie źródłowym, która jest w stanie wykonać najbardziej delikatne procedury na sprzęcie i oprogramowaniu, aby je przeprogramować i przywrócić do życia. To właśnie tainnowacyjna technologia umożliwia cały ten koncert i sprawia, że coraz więcej naukowców i inżynierów zaczyna się nim zajmować.

Rewolucja w świecie przemysłu

Unowocześnianie maszyn zrewolucjonizuje świat przemysłu. Jednocześnie będzie miała bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Recykling maszyn zmniejszy potrzebę tworzenia nowych. Dzięki temu źródła energii i zasoby naturalne nie będą masowo wykorzystywane do produkcji nowych maszyn, co może mieć tylko pozytywny skutek.

Zgodnie z tym najbardziej zaawansowanym procesem Komisja Europejska, realizując projekty europejskie, chce wzmocnić ducha odnawiania maszyn za pomocą Arduino. Jednym z takich europejskich projektów jest projekt Refitting Machine. Wykorzystując Arduino, drukarki 3D, produkcję cyfrową i przemysł 4.0, projekt ten ma na celu zapewnienie wysoko wykwalifikowanych umiejętności cyfrowych i zachęcenie do wejścia lub powrotu do świata pracy. Rynek pracy stale się rozwija, a wymagane umiejętności i kwalifikacje zmieniają się z czasem. Aby sprostać tym zmianom, trzeba wyposażyć ludzi w różnego rodzaju umiejętności.

Doposażenie maszyny

W ramach tego projektu europejskiego partnerzy określili konkretny obszar interwencji. Odzyskiwanie przestarzałych maszyn za pomocą Arduino. Więcej informacji o innowacyjnych materiałach szkoleniowych projektu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.

Partnerzy, którzy spotkali się w celu realizacji tego projektu, są ekspertami w swoich dziedzinach. Dzięki ciężkiej pracy i szeroko zakrojonym badaniom będą w stanie przynieść oczekiwane rezultaty. Ukończony program szkoleniowy i proces, który pomoże Ci zdobyć wszystkie umiejętności potrzebne do modernizacji starych maszyn i pomoże im wrócić na rynek pracy.

Świat się zmienia. Technologia szybko się rozwija. Jest miejsce na recykling, a jeśli chodzi o stare maszyny, modernizacja, jak to się nazywa, wydaje się być ważniejsza niż kiedykolwiek. Dowiedz się więcej na ten temat już dziś, a możesz zostać inżynierem, który odnowi stare maszyny i zapewni im nowe miejsce na światowym rynku pracy w przemyśle.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria