Bezpieczne sposoby na przywrócenie świata do pracy

Obecna pandemia, której wszyscy doświadczamy po raz pierwszy w życiu, postawiła przed nami wiele trudnych wyzwań. Miliony pracowników na całym świecie opuściły swoje biura i pracują teraz we własnych domach. W ciągu zaledwie kilku dni, siła robocza całej planety przekształciła się całkowicie w coś, czego nikt nigdy wcześniej nie był świadkiem. Nagłe przestawienie się na pracę zdalną przy jednoczesnej zdolności umysłowej do zachowania profesjonalnego ducha było czymś, co wszyscy uważali za nieosiągalne, ale oto jesteśmy!

Obszary izolacyjne

Pierwszym krokiem, jaki musi wykonać pracodawca tuż przed przywróceniem każdej osoby do pracy, jest przygotowanie się na najgorsze. Zakażony pracownik może doprowadzić do zamknięcia firmy, jeśli przeniesie wirusa na inne osoby. Kiedy ktoś zaczyna mieć jakiekolwiek objawy, czy to w recepcji, czy w miejscu wspólnym, firma lub organizacja odpowiedzialna za budowę firmy musi mieć wyznaczone pomieszczenie izolacyjne. Każde pomieszczenie może być przekształcone w izolatkę, ale czy któryś z pracowników lub menadżerów jest w stanie poradzić sobie z taką sytuacją? Szczera odpowiedź na to pytanie może brzmieć "to zależy". Aby upewnić się, że wszyscy są przygotowani na taką sytuację, idealnym rozwiązaniem dla pracodawców i pracowników byłby program szkoleniowy.

Dystans fizyczny

W tych trudnych czasach wielu pracowników, którzy opuścili swoje przestrzenie coworkingowe w dużych miastach na całym świecie, wkrótce wraca do swoich biur. Propozycją na zapewnienie bezpieczeństwa osobom pracującym, podczas gdy wszyscy powoli przechodzą do nowej rzeczywistości, jest wykorzystanie całego miejsca pracy, umożliwiającego fizyczny dystans. Zachowanie już istniejącego układu mebli i miejsc siedzących może być sprytnym sposobem na zapewnienie najnowszego wsparcia dla bezpiecznego fizycznego dystansowania się.

Zdjęcie autorstwa Chris Greene na Unsplash

Śledzenie miejsc siedzących

Niezbędni pracownicy powinni być ostrożnie rozmieszczeni w przestrzeni coworkingowej i tymczasowo przydzieleni do biurka, które wcześniej było przydzielone komuś, kto został przetestowany negatywnie na wirusa Covid-19. Umiejętność komunikacji jest niezbędna dla tych, którzy chcą to zastosować we własnej przestrzeni coworkingowej. Przed pandemią każda osoba pracująca w firmie miała swoją rolę. Po pandemii ta sama osoba może teraz uzyskać jasność i bezpieczeństwo dzięki przydzieleniu jej do konkretnego biurka i uniknięciu obawy przed zarażeniem się i przeniesieniem wirusa. Kiedy wszystkie miejsca są już przypisane, organizacje powinny skupić się na nieuniknionych wspólnych przestrzeniach, takich jak łazienki. W naszych czasach, publiczne i prywatne agencje powinny być w stanie zapewnić wszystkich pracujących dla nich, że higiena przestrzeni coworkingowej jest na wysokim poziomie poprzez zapewnienie codziennych usług sprzątania.

Plany powrotu do pracy

Ograniczona liczba miejsc dostępna tylko dla zidentyfikowanych kluczowych pracowników może poprawić szczegóły dla organizacji odpowiedzialnych za ponowne wprowadzenie pracowników do przestrzeni co-workingowych po długim okresie samoizolacji. Ramy czasowe pomiędzy powrotem poszczególnych osób i grup będą zależeć wyłącznie od stanu zdrowia i konieczności pracy. W miarę upływu tygodni, zaczynamy być świadkami, jak wielkie firmy i organizacje stają przed wyzwaniem, a nawet bankrutują tylko z powodu fizycznej nieobecności pracowników w przestrzeniach coworkingowych. Bezpieczne przywrócenie wszystkich kluczowych pracowników pomoże tym organizacjom wyjść z długów i wprowadzi erę renesansu do przestrzeni coworkingowych, a tym samym podniesie wszystkich na duchu.

Powrót do biura

Dla wielu osób powrót do pracy oznacza narażenie siebie i swoich rodzin na niebezpieczeństwo, ale w rzeczywistości jest to sprytny sposób na ponowne odkrycie swojej osobowości i poszerzenie umiejętności społecznych, a jednocześnie służy celowi, który został prawie utracony: wykonywaniu pracy, o którą walczyli. Ludzie nadal się boją i próbują chronić swoich bliskich, ale powrót do pracy jest znacznie bezpieczniejszy niż się wszystkim wydaje. Jeśli wszystkie pracujące osoby będą przestrzegać zasad ustalonych przez organizację dla większego dobra wszystkich, a przede wszystkim dla ich zdrowia, nikt nie padnie ofiarą niewidzialnego, podstępnego wroga zwanego COVID-19. Wyposaż więc biuro we wszystkie niezbędne urządzenia, produkty do dezynfekcji rąk, sprzęt HVAC oraz odświeżony wystrój, aby uczynić je przyjaznym i przytulnym, i bezpiecznie zacznij znowu pracować w biurze.

Przemyślenia końcowe

Ponowne wprowadzenie pracowników do przestrzeni coworkingowych zaowocuje lepszą jakością komunikacji w cztery oczy. Jednak będzie to również okres odrodzenia dla wielu ludzi, którzy zostali psychicznie wyłączeni z powodu restrykcji związanych z kwarantanną Covida oraz strachu i poczucia winy zaszczepionego im przez media. Covid jest realny, ale podjęcie środków ostrożności jest również realne i przynosi efekty.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria