Certyfikacja doradców ds. innowacji

Praca w rolnictwie jest z pewnością dość obiecującą i jednocześnie bardzo wymagającą dziedziną. Rolnik musi mieć doskonałą wiedzę na temat tego, jak wykorzystywać i manipulować ziemią, aby czerpać z niej zyski. Jednak, tak jak w przypadku każdego zawodu, rolnictwo ewoluuje, podlegając wpływowi szybkiej ewolucji technologicznej.

Technologia zrewolucjonizowała sposób działania firm w dzisiejszych czasach. Firmy transportowe, na przykład, mogą otrzymywać zamówienia, pakować i wysyłać produkty na cały świat w ciągu zaledwie kilku dni dzięki technologii, którą są teraz w stanie wykorzystać. Tak ważna dziedzina jak rolnictwo nie pozostałaby w tyle.

Wystarczająco dużo innowacji dla wszystkich

Problem polega jednak na tym, że z jednej strony technologia się rozwija, ale z drugiej strony rolnicy nie są w stanie nadążyć za szybkimi zmianami. Nie mają wiedzy i doświadczenia potrzebnego do pełnego zrozumienia nowych technologii i związanej z nimi ewolucji naukowej. Potrzebna jest pomoc, a Unia Europejska może ją zaoferować dzięki realizowanym projektom.

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości, w oparciu o zaproszenie "Horyzont 2020", zatytułowane " Wspieranie potencjału doradców w zakresie innowacji ", może zaproponować szkolenie i certyfikację doradców w dziedzinie rolnictwa.

Doradcy z pewnością mogą mieć wyraźny wpływ na decyzje rolników i leśników. Odgrywają oni bardzo ważną rolę w łączeniu nauki i rozwoju technologicznego z rzeczywistą praktyką zawodową. Zgodnie z ideą IED, zostanie ustanowiony certyfikat kwalifikacji, który pozwoli na rozwój zawodowy kadry kierowniczej struktur doradczych, ustanowienie europejskiego standardu certyfikacji, ułatwienie porównania umiejętności i sprawności, a wreszcie poprawę wpływu i zastosowania wiedzy naukowej w praktyce rolniczej i leśnej.

Wdrażanie pomysłu

Działania, które zostaną podjęte w celu realizacji pomysłu są następujące:

  1. Opracowanie programu nauczania dostosowanego do potrzeb szkoleniowych grupy docelowej, który odnosi się do następujących elementów:
    • wiedzy i umiejętności, które mają nabyć;
    • standardy nauczania lub cele nauczania, które mają osiągnąć;
    • wykorzystywane książki, materiały, filmy, prezentacje i lektury;
    • oraz oceny i inne metody stosowane do oceny uczenia się i wyników.
  2. Metodologia i ustanowienie dla certyfikacji
    • Badanie i poszukiwanie innych odpowiednich metodologii waloryzacji kwalifikacji, które są stosowane na poziomie europejskim.
    • Adaptacja metodologii do Europejskiego Systemu Punktów
    • Finalizacja metodologii waloryzacji kwalifikacji.

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości jest gotowy do ciężkiej pracy i przekazania swoich kompetencji profesjonalnemu konsorcjum w celu realizacji tego pomysłu i przyczynienia się do rozwoju świata rolnictwa. Jako zainteresowany partner, skontaktuj się z nami już dziś i stań się częścią naszego konsorcjum.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria