Dotacje unijne. Czy warto współpracować z konsultantami?

Bardzo duże zainteresowanie unijnymi dopłatami sprawiło, że mamy obecnie wiele firm doradczych, które starają się oferować nam pomoc w uzyskiwaniu środków. Czy warto będzie z nich korzystać? Zanim odpowiemy sobie na takie pytanie trzeba w ogóle sprawdzić jakie dotacje mogą być dla nas odpowiednie i co będzie w stanie nas zainteresować.

Najlepiej szukać informacji w internecie, który jak się wydaje zawsze będzie najlepszym źródłem wiadomości. W sieci znajdziemy wiele różnych wskazówek i porad, które jednak nie zawsze będą w 100% wiarygodne, dlatego trzeba umieć wybierać takie informacje, które można traktować poważnie. Jeśli nie mamy wiedzy o dotacjach najlepiej swoje poszukiwania rozpoczynać od serwisów rządowych, gdzie możemy oczekiwać sprawdzonych informacji, którym będzie można zaufać. Znajdziemy tam również specjalnie przygotowywane wyszukiwarki, gdzie będzie można wprowadzić konkretne informacje dotyczące naszego pomysłu na biznes, a wyszukiwarka wskaże nam jaki konkretnie program w naszym przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem i na co będziemy się decydować.

Jeśli nie będziemy chcieli szukać informacji w sieci, albo są one dla nas niewystarczające zawsze można udać się także do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, gdzie bez wątpienia znajdziemy wiele istotnych informacji, które odnoszą się do tego wsparcia o jakie możemy się starać. Tam będą również pracownicy, którzy na co dzień zajmują się funduszami i można oczekiwać pomocy w wyborze tej formy, która w naszym przypadku będzie rozwiązaniem najlepszym. Każdy może oczekiwać podpowiedzi jaka dotacja będzie miała dla niego najlepszą formę.

Jeśli już mamy jakąś wiedzę na temat funduszy możemy zdecydować się na to, by walczyć o dotację. Tutaj możliwości są różne i niezależnie co wybierzemy zawsze będzie trzeba uzupełnić stosowny wniosek. To jak wiadomo będzie mocno absorbujące i będzie trzeba poważnie się tym zająć, by osiągnąć zadowalający efekt. Niestety dość często popełnia się błędy przy wypełnianiu wniosków, nie dołącza się załączników, zapomina się o podpisach i w ten sposób można stracić szansę na dotacje. Dlatego przy wypełnianiu wniosku należy być mocno skrupulatnym, by wszystko rzeczywiście przygotować doskonale.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria