Jak wykorzystać MOOCs do rozwoju swojej kariery

Nauka, jak korzystać z MOOCs jest niezbędna do uchwycenia istotnych korzyści, które edukacja cyfrowa ma do zaoferowania. Dla tych, którzy nie znają tego terminu, MOOC oznacza Massive Open Online Course i jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa. Są to kursy wideo online na różne tematy, które są zazwyczaj darmowe do oglądania i uczenia się.

Gdzie je znaleźć i jak one działają?

Różne strony internetowe oferują kursy online, które zapewniają całkiem sporo tych samych usług dla uczących się online. Niektóre z najbardziej popularnych to Coursera, edX, Udemy, między innymi.

Dostawcy ci oferują różne kursy online przez jedne z najlepszych uniwersytetów na świecie, obejmujące wszystkie zainteresowania i dziedziny akademickie. Możesz znaleźć zajęcia w oparciu o swoje zainteresowania, zapisać się na tyle, ile chcesz, a co najważniejsze, za darmo.

Trzy różne sposoby na to, jak korzystać z MOOCs

Skorzystaj z opcji certyfikatu

Ponadto, użytkownicy mogą również wybrać płatną opcję, jeśli chcą otrzymać certyfikat ukończenia konkretnego kursu. Twórca kursu wydaje ten certyfikat, zazwyczaj jest to uniwersytet, i jest to cenna cecha dla tych, którzy chcą podkreślić swoje nowe umiejętności i wiedzę w swoim CV.

Wybór tej płatnej opcji jest jednym z efektywnych sposobów korzystania z MOOCs, ponieważ ten certyfikat jest oficjalnym dowodem twojej nowej wiedzy. Jest to doskonały sposób, aby wypełnić luki w swoim CV cennymi umiejętnościami w dziedzinie, w której chcesz rozwijać karierę. Ten mały szczegół może zrobić różnicę w konkurencji o to stanowisko.

Po prostu sprawdź kurs

MOOCs może nie być tradycyjnym rodzajem edukacji, do której jesteśmy przyzwyczajeni, ale to nie znaczy, że są one spacerkiem po parku. Zdobycie certyfikatu wymaga wiele wysiłku, a to dodaje presji do całego doświadczenia.

Czy to pracownik, czy student, czas wolny jest ograniczony, a my nauczyliśmy się go cenić. Dlatego wypełnianie quizów i zadań zniechęca wielu. Ale, po prostu przesłuchanie kursu jest również dobrym sposobem na to, jak korzystać z MOOCs.

Przesłuchanie kursu jest proste. Musisz tylko obejrzeć wszystkie kursy video online we własnym tempie i wygodzie bez wypełniania zadań. Przez audyt, możesz nie mieć certyfikatu dla konkretnego kursu, aby pokazać swojemu pracodawcy, ale są inne sposoby, aby pokazać, że wiedza jest tam.

Próbka kursu

Ukończenie MOOC, poza ich pozornymi różnicami, jest całkiem podobne do uczęszczania na kurs akademicki w semestrze. Wszystkie one wymagają uczęszczania na godziny wykładów co tydzień, podczas gdy zadania, które są zazwyczaj cotygodniowe wymagają dodatkowego czasu.

Sampling kursu jest odpowiedzią dla tych, którzy mają mało czasu i zastanawiają się, jak korzystać z MOOCs. Ponieważ ilość informacji i wiedzy dostarczanej przez MOOC jest znaczna, uczący się mogą selektywnie wybrać obejrzenie tylko kilku wykładów wideo na konkretny temat, o którym są zainteresowani nauką.

Tak, rzeczywiście, istnieją również inne zasoby online, aby uzyskać tę wiedzę, ale MOOCs są naprawdę wysokiej jakości. Plus, cokolwiek chcesz się nauczyć, posiadanie profesora college'u, który ci to wyjaśni jest niezastąpione.

Próbkowanie kursu jest nadal korzystne dla twojej kariery, ponieważ otrzymujesz ukierunkowane informacje wysokiej jakości bez marnowania zbyt wiele czasu. W większości przypadków, samplowanie jest używane na zasadzie potrzeby, aby szybko się podszkolić lub nauczyć czegoś nowego, co jest wymagane do wykonania zadania.

Wnioski

Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać MOOCs do rozwoju swojej kariery, to są niektóre ze sposobów, w jaki możesz to zrobić. Wybór każdego z nich zależy od tego, co chcesz osiągnąć i ilości dostępnego czasu.

Na przykład, jeśli dopiero zaczynasz karierę i twoje CV potrzebuje impulsu, prawdopodobnie chciałbyś pójść na opcję premium otrzymania certyfikacji. Alternatywnie, audyty i kursy próbkowania są najbardziej odpowiednie dla profesjonalistów, którzy chcą się czegoś nauczyć, ale mają ograniczony czas.


Jak projekt m-game wykorzystuje MOOCs do rozwijania kariery zawodowej młodzieży

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości (iED) uczestniczy jako partner w projekcie m-game, finansowanym ze środków europejskich w ramach programu Erasmus+. Projekt ten ma na celu wzmocnienie umiejętności młodzieży w zakresie tworzenia gier mobilnych poprzez stworzenie dla nich MOOC.

Ponieważ MOOCs są skutecznym medium do wzmocnienia umiejętności uczniów, partnerzy projektu mają nadzieję zwiększyć kompetencje młodzieży i pomóc im w znalezieniu zatrudnienia jako twórcy gier w tym obiecującym sektorze.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria