Nowy zestaw narzędzi: Praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców

iED jest podekscytowany swoim udziałem w przygotowaniu nowego zestawu narzędzi EU Entrance. Jest to drugi produkt projektu "Entrance: Enhancing the Entrepreneurial mindset of non-business Academics in Europe".

Wprowadzenie do nowego pakietu narzędzi programu "Wstęp" UE

Pomimo perspektyw przedsiębiorczości związanych ze studiami technicznymi, naukowymi i artystycznymi, okazuje się, że wykształcenie wyższe nie idzie w parze z postawą przedsiębiorczą. Wynika to z braku odpowiedniego doświadczenia wśród nauczycieli akademickich i nieodpowiednich metod pedagogicznych, które mogłyby kształtować mentalność przedsiębiorcy.

Projekt Erasmus+ Wstęp ma na celu przyczynienie się do rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich i studentów, zgodnie z zapotrzebowaniem rynków pracy. W tych okolicznościach w ramach partnerstwa strategicznego opracowywany jest internetowy zestaw narzędzi oparty na technologiach informacyjno-komunikacyjnych, który może pomóc pracownikom akademickim i studentom przejść od pomysłu do ostatecznego biznesplanu.

W szczególności nowy zestaw narzędzi "Wejście UE" składa się z następujących elementów:

  • Puste płótno, na którym użytkownicy mogą umieszczać swoje pomysły.
  • Listy kontrolnej, która pomoże użytkownikom ocenić i zmodyfikować ich pomysły za pomocą zestawu pytań.
  • Interaktywny biznesplan, zgodny z pięcioma zasadami "szczupłego startu", który pomoże użytkownikom lepiej zrozumieć ich pomysł, strategię, cele, ograniczenia i potencjał.

Ponadto zestaw narzędzi oparty na technologiach informacyjno-komunikacyjnych koncentruje się na dostarczaniu praktycznych doświadczeń z pierwszej ręki, co ma na celu wzmocnienie procesu uczestników. Struktura zestawu narzędzi będzie obejmowała niezależne moduły, dlatego nie będzie konieczna obowiązkowa kolejność.

Zestaw narzędzi będzie dostępny online, aby zagwarantować możliwość przenoszenia wyników i zapewnić trwałość.

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości przyczynia się do tworzenia IO2, opracowując podróż po modelu biznesowym. Krótko mówiąc, podróż odpowiada sposobowi, w jaki zestaw narzędzi wchodzi w interakcję z platformą MOOC.

O serwisie

Dotacje unijne są ogromną szansą dla firm. Wiele projektów dzięki nim osiąga sukces. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorstwa z różnych branż. Zobacz, jakie kroki podjąć, aby skorzystać z dofinansowania. Poznaj specyfikę dotacji unijnych i pomóż swojej firmie się rozwinąć!

Kontakt

kontakt@salamandra.com.pl

Galeria